Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Jesteście za życiem? Pokażcie to panie i panowie

Felietony
Świat nie jest zero-jedynkowy. Świat nie jest pisowski, ani opozycyjny. Świat jest pełen bólu, odwagi i tchórzostwa. Jest taki, jakimi jesteśmy my sami. Kiedy jednak po wyroku pewnego trybunału cieszą się politycy, biskupi i pewien ojciec, to chciałbym was dziś zapytać, czy Wy naprawdę jesteście za życiem?

Czcigodni biskupi walczą o życie od jego poczęcia, ale wielu z nich palcem nie kiwnęło, kiedy to życie w postaci dzieci cierpiało i cierpi nadal, już jako dorośli dotknięci „złym dotykiem” kapłana. W imię fałszywie pojętej solidarności zawodowej, zamiast walczyć o życie, pogrążaliście ludzi w cierpieniu, chaosie i bólu. Jesteście za życiem? Naprawdę?

Politycy, którzy tak walczycie o życie, powiedzcie jak bardzo wspieracie to życie, kiedy już się na tym świecie pojawi? Z deformacjami, z ograniczeniami, z cierpieniem. Ile wydajecie na kolejne kontrakty, które uchronią nas przed „wrogami”? Na kolejne latające cuda z nazwą na „F”, a ile na ochronę zdrowia, ile na wsparcie dla ludzi, którzy całe swoje życie poświęcają swoim cierpiącym dzieciom.

Stańcie w prawdzie i nie opowiadajcie bzdur, jak to dawniej było źle, a wy się tak bardzo staracie. Nikogo nie interesuje jak było, każdego jak jest i będzie. I żeby było jasne! Niezależnie od tego, gdzie zasiadacie w ławach poselskich nie udowodniliście, że jesteście za życiem. Ani wcześniej, ani obecnie.

Wy, którzy rządzicie, pokażcie, jak bardzo dbacie o miejsca wielkiej heroicznej walki – o hospicja. Ile wydajecie na rehabilitację, tych, którzy waszym zdaniem muszą się narodzić, a o których nie pamiętacie, gdy przyjdzie im żyć.

Tak, politycy mają wprost niebywały talent w wysadzaniu społecznego spokoju. Szanowni! Jeśli dziś jesteście oburzeni, wstrząśnięci czy zgorszeni, to chce was o jednym zapewnić.

Ci, którym urządzacie życie są nie mniej wstrząśnięci, oburzeni i zgorszeni.

Widzicie źdźbło w oku innych, ale we własnym ani jednej belki. Wstyd!


Komentarze