Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Integracyjny plac zabaw w Parku Śląskim otwarty

Zakończyła się ważna inwestycja w Parku Śląskim. Integracyjny plac zabaw będzie miejscem, które posłuży wszystkim: dzieciom i dorosłym. W uroczystym otwarciu udział wziął sympatyk Parku Śląskiego - Piotr Kupicha.

Takiego obiektu nie było jeszcze w Parku Śląskim. Choć plac zabaw kojarzy się zwykle z dziećmi, ten służy także ich rodzicom i dziadkom. Są tutaj strefa zabawy, a także przeznaczona do rekreacji dla osób starszych. Obiekt zajmuje prawie 2200 metrów kwadratowych.

Największą atrakcją jest tzw. duży zestaw zabawowy, na którym jest zjeżdżalnia, linarium i ścianka wspinaczkowa. Jego wymiary są imponujące, jego długość do 12 metrów, jest wysoki na 4 metry. Na placu zabaw powstała wielka piaskownica, są karuzele, huśtawki, a na skarpie kolejna zjeżdżalnia. Poza tym dzieci mogą skorzystać z trampoliny i ruchomego pomostu.

Największą atrakcją jest tzw. duży zestaw zabawowy, na którym jest zjeżdżalnia, linarium i ścianka wspinaczkowa. Na placu zabaw powstała wielka piaskownica, są karuzele, huśtawki, a na skarpie kolejna zjeżdżalnia. Poza tym dzieci mogą skorzystać z trampoliny i ruchomego pomostu.”

Dagmara Piskorz - prezes parku śląskiego

Dla osób starszych wydzielono strefę do rekreacji, to siłownia pod chmurką. Kto po treningu będzie chciał odpocząć, może skorzystać z zestawów piknikowych, wygodnych ławek i leżaków. Plac zabaw znajduje się na końcu promenady Ziętka, wejście jest od alei Harcerskiej przy Stadionie Śląskim. W pobliżu jest ścieżka zdrowia. Projekt został zrealizowany w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt prac wyniósł prawie 700 tys. zł.

WIDEO Z OTWARCIA


Komentarze