Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Dlaczego warto posiadać Katowicką Kartę Mieszkańca?

Artykuły
Działająca od września Katowicka Karta Mieszkańca to nie tylko ładna pamiątka, z którą mogą identyfikować się mieszkańcy stolicy województwa śląskiego. Program ten oferuje między innymi bogatą ofertę zniżek, które ułatwiają korzystanie z miejskich placówek sportowych oraz kulturalnych.

Katowicka Karta Mieszkańca, którą mogą wyrobić osoby zameldowane w mieście na stałe lub tymczasowo (jeżeli odprowadzają podatki w Katowicach), już teraz posiada bardzo bogatą ofertę, która z czasem ma być rozszerzana.

- Katowicka Karta Mieszkańca daje pewne benefity, upusty dla osób zameldowanych tutaj i które tworzą budżet Katowic. Mamy już sporo na dzisiaj ulg, a myślę, że będzie ich jeszcze więcej. To są ulgi związane z instytucjami rekreacyjno-sportowymi, czyli baseny i obiekty MOSiR-u. To też oferta kulturalna: ulga w NOSPR czy też upusty na koncerty organizowane przez Katowice Miasto Ogrodów – opisuje zalety KKM wiceprezydent Katowic, Jerzy Woźniak.

Miasto planuje, aby w niedalekiej przyszłości użytkownikom Katowickiej Karty Mieszkańca przysługiwały zniżki na między innymi strefy płatnego parkowania w mieście. Program scala także już istniejące programy, takie jak „Aktywny Senior”, „Babcia, dziadek i ja w Katowicach” czy też „Nas Troje i Więcej”.

Z jakich zniżek można skorzystać?

Partnerami Katowickiej Karty Mieszkańcy są miejskie instytucje kulturalne oraz sportowe. Użytkownicy KKM mogą skorzystać z ulg podczas zakupu na przykład biletów. Najczęściej są to zniżki dochodzące do 50 procent.

Na przykład zarówno bilet normalny, jak i ulgowy do Muzeum Historii Katowic kosztuje połowę mniej w przypadku KKM. Tę samą ulgę otrzymamy również w Galerii Sztuki Współczesnej BWA, na katowickich basenach oraz przy zakupie karnetów na siłownie należące do Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji. To właśnie w przypadku miejskich basenów Katowicka Karta Mieszkańca wydaje się być bardzo atrakcyjna. Niedawno otworzono dwa nowe obiekty na Brynowie i Biurowcu. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogą wypoczywać i zadbać o swoje zdrowie w wyśmienitych warunkach. I co najważniejsze, z Kartą Mieszkańca nie muszą martwić się o ceny. Z KKM zapłacimy  8 zł za bilet normalny i 4 zł za bilet ulgowy, czyli o 50 procent mniej niż przewiduje cennik!

KKM pozwala również na tańszy zakup wejściówek na wydarzenia organizowane przez Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. K. Bochenek – wielkość zniżek zależy od charakteru imprezy. Partnerem programu jest także Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, gdzie cena biletu normalnego dla użytkowników KKM jest niższa o 20 procent.

Całą tabelę zniżek możecie sprawdzić TUTAJ .


Komentarze