American Cars Mania ponownie w Katowicach

X edycja American Cars Mania w Katowicach Fot Gosia Herl

Redakcja

19 grudnia, 2023

Największy zlot fanów amerykańskich samochodów w Polsce ponownie odwiedzi Katowice. Wydarzenie odbędzie się na lotnisku w Muchowcu. 

Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic i organizatorzy American Cars Mania podpisali list intencyjny. Tym samym potwierdzono termin organizacji kolejnej edycji zlotu amerykańskich samochodów w stolicy województwa śląskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2024 roku na lotnisku Muchowiec. 

W zlocie udział wezmą skrzydlate pojazdy marki Cadillac z lat 60., policyjne wozy żywcem wyjęte z ulic San Francisco i potężne muscle cary, jak Chevrolet Camaro czy Ford Mustang z silnikami V8 i 500 końmi pod wypielęgnowaną maską. Podczas ostatniej imprezy na zlot przybyło 40 tysięcy widzów. 

- W czerwcu American Cars Mania po raz pierwszy odbyła się w Katowicach. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, dlatego chcemy ten projekt kontynuować. American Cars Mania wpisuje się w przestrzeń lotniska na Muchowcu i stanowi atrakcję nie tylko dla fanów motoryzacji. Kolejna edycja imprezy będzie okazją do zwrócenia uwagi na aspekt bezpieczeństwa na drodze, gdyż w ramach wydarzenia odbędą się także aktywności edukacyjne mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jedną z atrakcji podczas zlotu będą wyścigi na 1/4 mili rozgrywane na pasie startowym katowickiego lotniska Muchowiec. Na ostatniej imprezie zawody wygrała elektryczna Tesla.

Grubo ponad 1000 amerykańskich samochodów zgromadziła rekordowa X edycja, a w 2024 roku będzie ich znacznie więcej! mówi Mariusz Wypychowski, prezes Fundacji American Cars Mania

8 największych atrakcji zlotu American Cars Mania:

  • Konkurs na najmocniejszy samochód American Cars Mania i testy mocy na mobilnej hamowni;
  • Prezentacje Car Audio Demo;
  • Strefa militarna – pokaz pojazdów wojskowych i sprzętu bojowego;
  • Konkurs, w którym do wygrania będzie samochód-niespodzianka!;
  • Symulatory jazy i miasteczko warsztatowe;
  • Muzyka na żywo ze sceny i strefa gastronomiczna z foodtruckami;
  • Wyścigi na 1/4 mili;
  • Wybory Miss Pin Up 2024.

Całość imprezy poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Jakub Bielak. Na terenie lotniska Muchowiec, podczas American Cars Mania w niedzielę 23 czerwca 2024 r., zostaną przeprowadzone zawody strongmanów w ramach Viking European Strongman Cup. Najlepsi siłacze z Polski i siedmiu europejskich państw będą podnosić samochody, przeciągać ciężarówki, przenosić bloki silników.


fot. mat. pras. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.7µg/m3 PM2.5: 32.9µg/m3