Amazon Prime — najlepsze usługi w dostępnej cenie

amazon

Redakcja

20 stycznia 2023

W marcu 2021 roku Amazon oficjalnie wprowadził swoje usługi na polski rynek. Użytkownicy mogli go zakupić po bardzo atrakcyjnej cenie. Czasami wystarczyłaby tylko mała wygrana w https://vulkanvegas.com/pl , aby pokryć miesięczne koszty związane z usługą Amazon.

Pół roku po wejściu Amazon na rynek w Polsce, pojawiła się usługa Amazon Prime, która daje wiele korzyści dla polskich użytkowników w konkurencyjnych cenach. Zobaczmy zatem, czym jest Amazon Prime? Ile kosztuje? Jakie usługi oferuje?

Co to jest Amazon Prime

Krótko mówiąc, Amazon Prime jest premium subskrypcją do serwisu. W zależności od miejsca zamieszkania usługa Prime oferuje różnorodne oferty. Użytkownicy z Polski nie mogą skorzystać z wszystkich usług, z których korzystają ich Niemieccy koledzy. Niemniej jednak mieszkaniec Niemiec musi zapłacić więcej za usługę Prime.

Amazon Prime to usługa, która daje członkom dostęp do różnych korzyści Amazon. Dane korzyści obejmują szybką wysyłkę, wyłączny dostęp do wyprzedaży, bezpłatne przesyłanie filmów, dostęp do Prime Video i Prime Gaming oraz innych usług.

Usługa Amazon Prime oferuje wiele ciekawych produktów, ale wiele osób waha się nadal czy dołączyć do usługi, bo jest to dość kosztowne. Oferta polska jest znacznie niższa, niż w innych krajach, dlatego Polacy chętniej wybierają usługi Amazon Prime.

Cena Amazon Prime w Polsce

Przed debiutem Amazon w Polsce, też można było podłączyć sobie usługę premium. Użytkownicy z Polski byli wtedy rozliczani w euro i taka usługa kosztowała ich 6 euro miesięcznie. Z pojawieniem się Amazon w Polsce, cena zmniejszyła się prawie trzykrotnie.

Obecnie miesięczny abonament Amazon Prime to tylko 10,99 zł, co w porównaniu z innymi krajami jest bardzo kuszącą ofertą. Na przykład w Niemczech, o których wspominaliśmy wyżej, miesięczny abonament Amazon Prime wynosi 7,99 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę ok. 37 złotych.

Najlepiej jest jednak kupić roczny abonament Amazon Prime od razu, bo cena takiego pakietu to jedyne 49 zł, jeśli podzielimy to na 12 miesięcy, to wychodzi nam jedynie 4,08 zł miesięcznie. Korzyści z niskich kosztów nie ma nawet co porównywać do HBO czy Netflixa.

Dla porównania w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku Amazon podniósł stawki pakietu ze 119 dolarów rocznie do 139 dolarów. Miesięczny abonament teraz kosztuje 14,99 dolarów, porównując z poprzednią stawką 12,99 dolarów miesięcznie.

Darmowy 30-dniowy okres próbny

Dodatkowo w Polsce Amazon Prime oferuje darmowy 30-dniowy okres próbny Prime. Darmowy okres próbny można rozpocząć jednym klikiem i anulować subskrypcję w dowolnym momencie. Po zakończeniu okresu próbnego cena abonamentu wynosi jedynie 49 złotych rocznie.

Użytkownik nie zostanie obciążony za 30 dni Prime, ale podczas rejestracji musi dodać aktualną metodę płatności do zamówienia. Ze względów bezpieczeństwa, gdyby jednak użytkownik nie zrezygnował z subskrypcji po 30 dniach, Amazon będzie mógł pobrać opłatę za wybrany przez klienta pakiet (miesięczny lub roczny).

W darmowym okresie 30 dni Prime klient może korzystać ze wszystkich możliwości, które oferuje dany pakiet. Oferta darmowa nie jest ograniczona do wybranych usług. A zatem można liczyć na:

  • darmową i szybką dostawę Prime;

  • najnowsze filmy i seriale na Amazon;

  • darmowe gry;

  • wyjątkowe okazje;

  • promocje/ wyprzedaże.

Oferta Amazon Prime: gry, seriale, filmy, muzyka

Skupmy się teraz bardziej na korzyściach, jakie przynosi nam pakiet Amazon Prime, ponieważ jest ich wiele. Subskrybenci otrzymują dostęp do filmów, gier, streamów na Twitchu, specjalnych ofert promocyjnych, które nie są dostępne dla innych użytkowników itp.

Prime Video

Prime Video to jeden z najważniejszych elementów Amazon Prime. Wielu Polaków posiadało daną usługę jeszcze przed wkroczeniem Amazon na polski rynek. Obecnie Amazon pozwala Polakom anulować ich poprzednie subskrypcje Prime Video na innych stronach Amazon i zmiany subskrypcji na Amazon.pl.

Sama oferta Prime Video jest nadal dostępna w Polsce, ale jej cena jest znacznie wyższa niż całego pakietu Prime Amazon, bo wynosi aż 25,99 złotych miesięcznie.

Oferta polska jest tańsza i oferuje szereg filmów i seriali po polsku. Obsługa klienta również jest teraz dostępna w języku polskim. Prime Video to odpowiednik Netflixa czy HBO. Platforma jest dostępna na smartfony (w odpowiedniej aplikacji) i Smart TV.

Dany serwis z filmami i serialami kojarzy się Polakom z serialem The Boys, Jack Ryan czy The Grand Tour. Amazon Prime Video to również dostęp do materiałów wyższej jakości bez dodatkowej opłaty.

Prime Gaming

Usługa Prime Gaming oferuje klientom darmowe gry, takie jak Dragon Age czy Rise of the Tomb Raider, oraz dodatki do popularnych gier wideo, takich jak Fortnite Overwatch i APEX Legends. Gracze LoL co miesiąc będą dostawać kapsułę Prime Gaming, w której znajduje się wiele ekskluzywnych elementów (bronie, skórki itp.) i specjalna waluta.

Prime Gaming to także darmowy dostęp do platform streamingowych. Co miesiąc użytkownik może sobie zasubskrybować za darmo ulubionego streamera i dzięki temu oglądać jego streamy bez reklam, w wysokiej jakości, mając status subskrybenta.

Darmowa dostawa i zniżki

Amazon oferuje darmową dostawę każdego zamówienia, jeśli jego wartość jest wyższa niż 40 złotych. Podczas gdy subskrybenci Amazon Prime w ogóle nie płacą za dostawę, niezależnie od jej wartości. Jedynym warunkiem jest zamówienie towaru bezpośrednio z magazynu Amazon, a nie za pośrednictwem stron trzecich.

Na obecną chwilę to prawie wszystko, co oferuje Amazon. Są jeszcze specjalne oferty, wybrane produkty dla posiadaczy usługi Prime, które mają specjalne oznakowania.

Niektóre usługi Amazon Prime takie jak Prime Music, Prime, Reading czy Prime Photos, nie są jeszcze dostępne dla polskich użytkowników. Niemniej jednak serwis dopiero rozpoczyna swoją działalność na naszym rynku, więc mamy nadzieję, że z czasem będziemy posiadać całą ofertę Amazon.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3