Aleksandra Skowronek powołana na stanowisko III Zastępcy Prezydenta Rudy Śląskiej

IMG 6074

Redakcja

17 października, 2022

Aleksandra Skowronek została dziś powołana przez prezydenta Rudy Śląskiej Michała Pierończyka na stanowisko III Zastępcy Prezydenta Miasta ds. zagospodarowania przestrzennego.

Doświadczenie pani Aleksandry Skowronek jest bardzo duże. Ma ten przywilej, że w naszym urzędzie przeszła drogę od najniższych szczebli do wiceprezydenta miasta. Do tego dochodzi doświadczenie zdobyte w Świętochłowicach i urzędzie marszałkowskim, istotne jest także spojrzenie ze strony rady miasta”

powiedział prezydent Michał Pierończyk.

Będą jej podlegać wydziały, które przez dwanaście lat mojej wiceprezydentury były w mojej gestii”

dodał.

Aleksandra Skowronek jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W latach 2002 – 2005 była naczelnikiem Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, w którym pracowała od 1992 roku. W latach 2005 – 2010 była zastępcą prezydenta Rudy Śląskiej, a w latach 2010 – 2014 zastępcą prezydenta Świętochłowic. Następnie w latach 2014 - 2017 pełniła funkcję zastępcy marszałka województwa śląskiego. Była również członkiem zarządu Funduszu Górnośląskiego i prezesem szpitala miejskiego w Siemianowicach Śląskich. W latach 2018 - 2022 była radną Rady Miasta Ruda Śląska, której była przewodniczącą.

Wiceprezydent ds. zagospodarowania przestrzennego nadzoruje pracę wydziałów: urbanistyki i architektury, spraw lokalowych, gospodarki nieruchomościami, zamówień publicznych, rozwoju miasta, a także Biura Geodety Miasta oraz Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu prezydent Michał Pierończyk powołał Annę Krzysteczko na stanowisko I Zastępcy Prezydenta Miasta ds. społecznych, a Jacka Morka na stanowisko II Zastępcy Prezydenta Miasta ds. gospodarki komunalnej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 4.4µg/m3