8. rocznica śmierci rodziny Kmiecików. Zginęli w wyniku wybuchu kamienicy

Csm csm Rodzina Kmiecikow a54b830bcf 4323e1c030

Redakcja

23 października, 2022

8. rocznica tragicznej śmierci dziennikarzy Dariusza Kmiecika, Brygidy Frosztęgi-Kmiecik oraz ich 2-letniego syna Remigiusza. Dziennikarze TVN i TVP zginęli w wyniku wybuchu gazu w kamienicy, w której mieszkali.

Rodzina pochowana jest na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Katowicach. Na grobie cały czas pojawiają się kwiaty i znicze. Nie tylko przy okazji rocznicy śmierci czy święta zmarłych, ale niemal przez cały rok. 

Dariusz Kmiecik był dziennikarzem TVN i TVN24. Jego koledzy twierdzili, że miał przed sobą wielka karierę. Brygida była dziennikarką TVP Katowice, uznaną w regionie i cenioną za swój warsztat. 

Rodzina zginęła 23 października 2014 roku, w wyniku wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Chopina w Katowicach. Prokuratura wyjaśniając śledztwo za bezpośrednią przyczynę wybuchu uznała rozkręconą w sąsiednim mieszkaniu instalacje gazową.

Do dzisiaj spekuluje się o prawdziwych przyczynach tej tragedii. Dariusz Kmiecik zajmował się m.in. mafią paliwową. W środowisku dziennikarskim nie brakowało opinii, że jego śledztwo mogło zagrozić wielu ważnym ludziom. Prokuratura umorzyła śledztwo. Stwierdziła, że za tragedią stał sąsiad dziennikarzy. Nie został przesłuchany. Zmarł kilak tygodni po wybuchu w szpitalu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3