1 zameczek prezydenta rp

Redakcja

5 maja, 2022

Z okazji 60-lecia nadania praw miejskich Wiśle powstał informator pt. " 60 miejsc, które warto zobaczyć w Wiśle" wydany w formie małej książeczki ze zdjęciami i kodami QR umożliwiającymi lokalizację. Informator dostępny jest dla wszystkich, bezpłatnie w biurze Informacji Turystycznej.

Zapraszamy Państwa do Wisły, która obchodzi swój jubileusz. Wisły, która pragnie przekazać Państwu piękną spuściznę”

zachęcają władze miasta. 

Informator to 60 miejsc na 60-lecie. Miejsc, które naszym zdaniem powinien zobaczyć każdy odwiedzający Wisłę. Subiektywnie wybraliśmy tą sześdzieśiątkę, mając świadomość, że ciekawych miejsc jest zdecydowanie więcej!”

dodają.

Informator przeprowadzi każdego po przez urokliwe zakątki niepowtarzalnej przyrody, ważne punkty architekruy oraz kultowe miejsca Wisły, takie, jak Jezioro Czerniańskie, Kaskady Rodła, Ławeczka na Krzakoskiej Skale, Magiczne drzewo na Cieńkowie, most kolejowy na Dziechcince i w Łabajowie, Centrum Edukacji Ekologicznej, Zameczek prezydenta RP, Zameczek Myśliwski, skocznię im. Adama Małysza w Malince, Adam Małysz z białej czekolady, Kamienne niedzwiadki w parku czy dom Jerzego Pilcha oraz wiele, wiele innych.

 

Źródło: UM Wisła

3 Kaskady Rodla

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3