14. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych z rekordową frekwencją

Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPO Gołębie w Katowicach 2023 6

Redakcja

10 stycznia 2023

Ponad 120. wystawców, 1800. najpiękniejszych i najszybszych gołębi pocztowych oraz ponad 12 tys. odwiedzających zgromadziły 14. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie oraz towarzysząca im 71. edycja Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych. Wydarzenie już po raz drugi odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i pobiło rekord frekwencji.

– 14. edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, pobijając tym samym rekord frekwencji. Pasjonaci tych ptaków znów mogli spotkać się i wymienić wiedzą oraz doświadczeniem – mówi Marta Ostaszewska, Project Manager Działu EXPO. 
– Wystawcy i odwiedzający ponownie docenili również nowoczesne wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz usytuowanie wydarzenia w samym centrum Katowic – dodaje.

EXPOGołębie to najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku udział w targach wzięło wielu uznanych wystawców z kraju i zagranicy. Przez trzy dni (6-8 stycznia 2023 r.) w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego dostępnych było ponad 120 stoisk z nowościami produktowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami dla hodowców, a także bogatą ekspozycją gołębi pocztowych z najbardziej cenionych hodowli na świecie. Zwiedzający mieli okazję zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne jest w hodowli – od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, karmę, środki czystości, po systemy zegarowe oraz transportowe do przewozu gołębi pocztowych. Targi były okazją do podzielenia się specjalistyczną wiedzą na temat pielęgnacji i hodowli gołębi, a także do wymiany doświadczeń i spotkań z przedstawicielami branży. Największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się 71. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, na której można było podziwiać najszybsze gołębie w Polsce, które osiągnęły rekordowe wyniki z lotów w kategoriach na krótkich, średnich i dalekich dystansach. Spośród około 1800 okazów została wybrana Reprezentacja Polski na Olimpiadę FCI.

Organizatorem 14. Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie była Grupa PTWP, wydawca między innymi magazynu "Farmer" oraz portalu farmer.pl, a 71. Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych – Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych.

Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPO Gołębie w Katowicach 2023 2

powiązane artykuły:

Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPO Gołębie w Katowicach 7
Lokalne 3 stycznia 2023

Święto sportu gołębiarskiego wraz z towarzyszącą mu 71. Ogólnopolską Wystawą Gołębi Pocztowych ju

Gfsjkjhgdsdh
Lokalne 3 stycznia 2022

Już na początku 2022 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie areną dwóch najważni

Oigfgnki
Lokalne 23 października 2021

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych w Rudzie Śląskiej świętuje w tym roku 100-lecie swojego is

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3